212

bbc entertainment polska

Pojazdy dziecięceWszyscy wiedzą, że dzieci mają ogromną potrzebę ruchu. Uwielbiają biegać, skakać, robić fikołki. Odnosi się wrażenie, że ich energia nigdy się nie kończy. Cieszy zatem fakt, że producenci rowerów pomyśleli o naszych pociechach.
Rowery dziecięce przede wszystkim różnią się wielkością od rowerów standardowych. Rozmiarem przystosowane są do małego człowieka. Dodatkowo rowery te wyposażone są w boczne koła. Spotyka się wersje trójkołowe i czterokołowe. Jeśli chodzi o wersję z czterema kołami to w modelu takim można pozbyć się po pewnych czasie bocznych kółek i rower może posłużyć dziecku w wersji dwukołowej jeszcze przez jakiś czas. Wersje trójkołowe są mniej funkcjonalne. Przeznaczone są bowiem wyłącznie dla najmłodszych i w momencie chęci zdobycia umiejętności jazdy na typowym jednośladzie należy zakupić nowy pojazd, np. BMX- chociaż ten rodzaj roweru nie jest do tego odpowiedni. Lepszy jest zwykły rower dziecięcy. BMX jest właściwszy, gdy umiejętność jazdy została opanowana w sposób zadowalający.
Posiadanie roweru dziecięcego powoduje, że można całą rodziną aktywnie wypoczywać na łonie natury. Takie wspólne spędzanie wolnego czasu sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych i kształtuje prozdrowotne nawyki życiowe. A do tego pomaga wyeliminować nadmiar energii drzemiącej w każdym dziecku. Czy to nie cudowne, gdy po tak spędzonym dniu, nasza pociecha wieczorem bardzo chętnie kładzie się do łóżka i równie szybko zasypia?

Podobne artykuły

About the author: